Gönderen Konu: YUMURTA SATIŞI HK.  (Okunma sayısı 6661 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı OnurMUTLU

• ONBAŞI
  • **
YUMURTA SATIŞI HK.
« : Eylül 16, 2015, 03:22:24 ÖS »
Merhaba herkese,
Yumurta Tavukçuluğu için şuan 30bin ile 40 bin tavuk arasında çitlik projesini hazırlıyorum. Bu proje 10 yıllık içinde katlanarak artacak inşallah.
İhracattan önce yurtiçinde önce tutunmam gerekiyor. Bu kadar tavuk yumurtasını toplu olarak nerelere satabilirim? Büyük üretim yapan firmalar ile anlaşsam onlara satabilir miyim ? Toptancıların alış fiyatları maliyetini kurtarır mı ?
Aklımda satışına birçok soru işareti var tecrübelerinizi aktarabilirseniz sevinirim.
Teşekkürler.

Çevrimdışı Ziyaretci

• ASTEĞMEN
Ynt: YUMURTA SATIŞI HK.
« Yanıtla #1 : Eylül 17, 2015, 05:23:25 ÖS »
Öncelikle önemli olan şu anda beslediğiniz tavuk sayısıdır. Muhtemelen benim gibi 7-10 tavuk besliyorsunuzdur. 30-40 bin tavuk başlangıç için hayal gibidir. Size önerim elinizdeki mevcut sayıyı tavuklarınızı kuluçkaya yatırarak çoğaltmaktır bu benim yöntemimdir. Burayı geçiyorum şimdi eğer paranız vesaire varsa Köydeki komşularımız gibi 100 tavukla bu işe başlayabilirsiniz. Burayı da geçiyorum. En önemli sorun ise güvenlik daha dün 2 tavuk çalındı. Eğer hiçbir tavukçuluk deneyiminiz yoksa alın 10 tane 2 aylık besleyin. Bu konuda benim bir anlatımım var neyse benden bu kadar.

Çevrimdışı ADMİN

• Yönetici
  • Bilgi Paylaştıkça Çoğalır-- Hadi Paylaşalım
« Yanıtla #2 : Eylül 17, 2015, 09:47:32 ÖS »
Merhabalar

Öncelikle hayırlı olsun şimdiden. Kafeste ticari yumurta üretimi yapmayı düşünüyorsanız. 30.000 ile 40.000 arasında bir kafes yatırımı ilk etap için çok doüüğru olacaktır. Ama eğer salma tavukçuluk yapacaksanız arkadaşımızın dediği gibi yapabilirsiniz.

Fakat bahsetiğiniz kapasiteden anladığım kafeste ticari yumurta üretimi yapmayı üdüşünüyorsunuz. Bu sebeple öncelikle aşağıdaki bilgilere göre göz önünde bulundurun.

Kafeste ticari yumurtanın üretim maliyeti herşey dahil ortalama 0,14 ila 0,16 krş iken malesef yaşanan kur artışından dolayı 0,17 krş ila 0,19 krş arasında değişmektedir.

Yumurta fiyatları her hafta pazartesi günü yayılanır. ve bir sonraki hafta pazartesi gününe kadar bu fiyat üzerirnden satış yapılır.

Yumurtanızın elinizde kalması veya satamamanız diye bir konu yoktur. örneğin bulunduğunuz hafta yumurta fiyatı 0,26 krş olarak belirlenir ise siz 0,25 krş fiyat verdiğinizde her halukarda yumurtanızı satabilirsiniz

Kafanıza takılan başka bir soüru olursa elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

Çevrimdışı OnurMUTLU

• ONBAŞI
  • **
« Yanıtla #3 : Eylül 17, 2015, 11:20:31 ÖS »
Teşekkür ederim bilgiler için;

Yüksek bir yatırım yapıp bu adetlerde kafes yumurtası olacak. Salma tavukçuluğu Sivas için pek uygun bir yer olmadığı için düşünmüyorum açıkcası. 
Bu işte büyüyebilirsem kendi yem fabrikasını ve dağıtımımı yapmak ve civciv üretiminden yarka satışına kadar genişletmek istiyorum. Herşeyin bir sırası var öncelik olarak yumurta satmak.
Ayrıca bir konu daha var soru işareti olan. Yumurta satışları genelde nakit mi olur yoksa vadeli mi ? Bir de yem fiyatları ?

Çevrimdışı ADMİN

• Yönetici
  • Bilgi Paylaştıkça Çoğalır-- Hadi Paylaşalım
« Yanıtla #4 : Eylül 18, 2015, 02:12:01 ÖS »
Açıkçası bu işin uzmanı Hakan bey olduğundan çok fazla bilmişlik yapmak istemem

Fakat peşin satarsaniz daha hesaplı vadeli satarsaniz da fiyatını biraz daha yükselerek samanı gerekir

Bu konuda sitemizin genel moderatörü Hakan beyin sizi daha iyi aydınlatacağı kanısındayım

Çevrimdışı TunaTarım

• Genel Moderatör
  • Yumurta Üreticisi
    • Tuna Tarım
« Yanıtla #5 : Eylül 18, 2015, 02:33:32 ÖS »
Öncelikle Adminimize Teşekkür Ederim İltifatlarından Dolayı Bizler elimizden geldiği kadarı ile bu işi yapmaya gayret gösteriyoruz amacımız bu sıralar paraya para katmak değil ayakta durabilmektir.Bizlerin yaşı kadar tavukçuluk yapan kıymetli abilerimiz var.Bizler onlara göre devede kulağız.OnurMUTLU kardeşimizin konusunu yanıtlamak isterim Para herşey değildir bu işe girmeden ilk önce pazarınızı ayarlamanız gereklidir.Bulunduğunuz bölgeye görede pazarlarınızda değişiklikler gösterebilir.Toptancıya değil direk ihracatçıya ulaşın toptancı kanınızı emer 3 e sizden alır 10 a satar.Ha ihracatı direk kendiniz yapabilirseniz ne mutlu.ben size 30-40 bin üzerinden değilde 10 bin üzerinden örnek vereyim hem hesap yapmanız kolay olur.Tavuk İçin Yeriniz Yok Farzedelim  kurulum başlamadan önce 30-40 bin tl masrafınız olur kümes kurulumu için 150-200 bin tl (Başlangıç İçin Kiralama İdealdir) kafes ekipman için 100-150 bin tl maliyet 10 bin hayvan için nakliye işçilik dahil hayvan başı 15 tl toplam 150 bin tl bu işin görünen yüzü 10 bin hayvan pike çıkana kadar 2 ayda 70 bin tl yem yer 60 ton.Büyük üretim firmaları yeminizide tedarik edebilir yumurta yem döngüsü ile yeme peşin para vermezsiniz alacağınızdan düşer böyle bir firma bölgenizde bulursanız tabi.Ayrıca yumurtanızı alan firmalar %12 il 15 arası iskonto ile alacaklar sizden buda yumurtayı kdv dahil 0,25 krş farzedersek %13 iskonto ile alsa 0,2175 adet fiyatında sarışınız olur.Sormak istediğiniz başka soru var ise memnuniyet ile yanıtlarım şimdilik kolay gelsin...
Bilmediğiniz Sıvı Ve İlaçları Hem Sizlerin Hemde Hayvanlarınızın Sağlığı İçin Veterinerinize Danışmadan Kullanmayınız!!!

Çevrimdışı OnurMUTLU

• ONBAŞI
  • **
« Yanıtla #6 : Eylül 19, 2015, 08:48:21 ÖÖ »
Şu verdiğiniz bilgiler sadece başlı başına bilgi hazinesi bence teşekkür ederim.
Benimde aklımda direk ihracatçıyla çalışmak yada direk ihracat var yurtdışı ateşilikleri ile görüşüp pazarla ilgili firmaları araştırıp yurtdışına pazarlamayı düşünüyorum. Kayseride bildiğim kadarıyla ihracatçı var bir kaçtane onlarla görüştükten sonra tesisi kurucam. Normal şartlarda yem parası peşin mi isteniyor normal şartlarda? 

The following users thanked this post: TunaTarım

Çevrimdışı TunaTarım

• Genel Moderatör
  • Yumurta Üreticisi
    • Tuna Tarım
« Yanıtla #7 : Eylül 19, 2015, 10:22:26 ÖÖ »
Bölgen Kayseri İse Benimle İletişime Geç Yardımcı Olayım
Bilmediğiniz Sıvı Ve İlaçları Hem Sizlerin Hemde Hayvanlarınızın Sağlığı İçin Veterinerinize Danışmadan Kullanmayınız!!!

Çevrimdışı OnurMUTLU

• ONBAŞI
  • **
« Yanıtla #8 : Eylül 19, 2015, 03:42:51 ÖS »
Kayseri de değilim ama Sivasta kurmayı planlıyorum kümesi Kayseri ile muhakkak ticaretimiz olacak. Yakın bir zamanda muhakkak tecrübelerinizden yararlanmak isterim bir çok konuda

Çevrimdışı TunaTarım

• Genel Moderatör
  • Yumurta Üreticisi
    • Tuna Tarım
« Yanıtla #9 : Eylül 20, 2015, 10:51:36 ÖÖ »
Yem Parası çalıştığın Firmaya Göre Değişir

Çevrimdışı OnurMUTLU

• ONBAŞI
  • **
« Yanıtla #10 : Ekim 01, 2015, 03:42:04 ÖS »
Peki bu firmalar peşin mi çalışır vadeli yem firmaları ? Bir de vadeli sattığımızda yumurtaları ne kadar vade ön görülür ? 

Çevrimdışı TunaTarım

• Genel Moderatör
  • Yumurta Üreticisi
    • Tuna Tarım
« Yanıtla #11 : Ekim 02, 2015, 10:13:45 ÖÖ »
Genellikle Yumurtayı verdiğin firmalar yem üretimi ve satışıda yaparlar bunuda aylık verdiğiniz yumurtalardan aldığınız yem parası düşülür sonrasında kalan kısmın ödemesi en geç 30-45 günlük vadeli çek yada öngörülen süre içerisinde ödemesi yapılır ayretten yumurtanı alan firma senden belli bir iskonto alacak %11-16 arası

Çevrimdışı OnurMUTLU

• ONBAŞI
  • **
« Yanıtla #12 : Nisan 25, 2016, 11:45:51 ÖÖ »
Hakan Bey, Perşembe günü Kayseriye gidiyorum. Bir kaç firma ile görüşmeye çalışacağım. Özel mesaj attım size.

Çevrimdışı TunaTarım

• Genel Moderatör
  • Yumurta Üreticisi
    • Tuna Tarım
« Yanıtla #13 : Nisan 26, 2016, 08:14:52 ÖS »
Okudum Mesajınızı Elimden Gelen Yardımı  Yaparım Elbetde Buyrun Gelin

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarina ve kisilik haklarina saygili olmayi amac edinmistir. Sitemiz, 5651 sayili yasada tanimlanan yer saglayici olarak hizmet vermektedir. 5651 Sayili kanun’un 8. maddesine ve T.C.K’nin 125. maddesine göre Tüm üyelerimizin yaptiklari paylasimlardan sorumludur. ilgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykiri icerikleri kontrol etme yükümlülügü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldir prensibini benimsemistir. sitemizde yer alan tüm videolar kaynak kodlari ile youtube, vimeo, dailymotion, v.b. video paylasim sitelerinden alinmaktadir. Telif haklari sorumlulugu bu sitelere aittir. Telif hakkina konu olan eserlerin yasal olmayan bir bicimde paylasildigini ve yasal haklarinin cignendigini düsünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, info@kanatliforum.com mail adresinden bize ulasabilirler. Buraya ulasan talep ve sikayetler hukuk müsavirimiz tarafindan incelenecek, sikayet yerinde görüldügü takdirde ihlal oldugu düsünülen icerikler sitemizden kaldirilacaktir. Ayrica, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykiri icerik üreten ve hukuka aykiri paylasimda bulunan üyelerin tespiti icin gerekli teknik veriler saglanacaktir.Site Yoneticileri Bilgisi Haricinde Yapilan Alisverislerden Sitemiz Sorumlu Degildir.