Gönderen Konu: Zibrit Tavuğu  (Okunma sayısı 5298 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ziyaretci

• ASTEĞMEN
Zibrit Tavuğu
« : Eylül 01, 2015, 09:58:20 ÖÖ »
ZİBRİT TAVUĞU
Anavatanı: İngiltere.
ALT TÜRLER:
-Altın Zibrit.
-Gümüş Zibrit.
ÖZELLİKLER
Kilosu: Erkek 750-850 gr , dişi 600-650 gr  Tamamen süs için üretilen bir ırktır. Desenleri görülmeye değerdir.
Kafes ortsmı:Tel tabanlı 1m2 kafes yada 2m2 toprak tabanlı kafes.
Beslenme: Civciv ve yarka iken etlik piliç yemi daha sonra sonra yumurta yemi ve taneli yemler.Yeşillik unutulmamalı ve banyo için kum kabı konulmalıdır.
Üreme yaşı: 4-6 ay.
Üreme zamanı:Uygun sıcaklık ve ışıkta tüm yıl boyu.
Yıllık yumurta sayısı: 60-100 adet.
Kuluçka Zamanı: 20 gün

The following users thanked this post: ADMİN, TunaTarım

Çevrimdışı ADMİN

• Yönetici
  • Bilgi Paylaştıkça Çoğalır-- Hadi Paylaşalım
Ynt: Zibrit Tavuğu
« Yanıtla #1 : Eylül 05, 2015, 10:11:18 ÖS »
İlk defa duydum

sizde bu ırktan mevcut mudur ?

Çevrimdışı Ziyaretci

• ASTEĞMEN
« Yanıtla #2 : Eylül 10, 2015, 02:44:16 ÖS »
Ne yazık ki eskiden mevcuttu.

Çevrimdışı ADMİN

• Yönetici
  • Bilgi Paylaştıkça Çoğalır-- Hadi Paylaşalım
« Yanıtla #3 : Eylül 10, 2015, 11:36:17 ÖS »
anladığım kadarı ile siz hobi tavukçuluğu ile ilgilenyorsunuz. Kabul ederseniz sitemizin hobi tavukçuluğu bölümünde bilgilerinizi paylaşmanız bizi ziyadesi ile mutlu edecektir.

Sizin gibi arkadaşlarımızın paylaşımları ile daha faydalı bir alan haline getirmiş olacağımızı düşünüyorum. Eminim forum moderatörümüz Hakan bey de bu konuda benimle aynı fikirdedir.

Çevrimdışı Ziyaretci

• ASTEĞMEN
« Yanıtla #4 : Eylül 11, 2015, 05:22:01 ÖS »
Evet hobi tavukçuluğu ile ilgileniyorum. Şu anda 9 tane yumurtacı tavuğumuz var. Çalışma ve resimlerimi paylaşabilirim. Ama nasıl resim ekleneceğini bilmiyorum.

Çevrimdışı TunaTarım

• Genel Moderatör
  • Yumurta Üreticisi
    • Tuna Tarım
« Yanıtla #5 : Eylül 12, 2015, 10:59:26 ÖÖ »
Evet hobi tavukçuluğu ile ilgileniyorum. Şu anda 9 tane yumurtacı tavuğumuz var. Çalışma ve resimlerimi paylaşabilirim. Ama nasıl resim ekleneceğini bilmiyorum.

Forumun üst kısmında Gallery Linki Var onu Tıklıyorsunuz Sonrasında İlk Sıralamada Add Pictureyi Tıklıyorsunuz Tiitle (Başlık) Description (Açıklama) bölümlerini doldurup Upload Picture: (Dosya Seç)   Pc nizdeki resimi seçip Göndere Basıyorsunuz İsterseniz Direck Link Teki Linki Alıp Burdan Resim Ekle Sol kısımda Altdan 2. Sırada Tıklayıp Resmin Linkini çıkan Kodun Arasına Ekleyip Yayınlayabilirsiniz İstersenizde Gallery Bölümünde Kalıp Ordan Takip Edilebilir
Bilmediğiniz Sıvı Ve İlaçları Hem Sizlerin Hemde Hayvanlarınızın Sağlığı İçin Veterinerinize Danışmadan Kullanmayınız!!!

Çevrimdışı Ziyaretci

• ASTEĞMEN
« Yanıtla #6 : Eylül 12, 2015, 12:21:47 ÖS »
Teşekkür ederim. Akşama doğru resimleri yüklerim. Ayrıca yeni aldığımız tavukların videosunu çektim şu anda yükleniyor linki:
http://m.izlesene.com/video/8819618

Çevrimdışı TunaTarım

• Genel Moderatör
  • Yumurta Üreticisi
    • Tuna Tarım
« Yanıtla #7 : Eylül 13, 2015, 03:08:29 ÖS »
Teşekkür ederim. Akşama doğru resimleri yüklerim. Ayrıca yeni aldığımız tavukların videosunu çektim şu anda yükleniyor linki:
http://m.izlesene.com/video/8819618

Videonuz yayına hazırlanıyor...iletisi Aldım Bu Tür Videolarınızı Youtube ye Yükleyin sitemizde eklentisi var rahatlıkla sitemize eklersiniz
Bilmediğiniz Sıvı Ve İlaçları Hem Sizlerin Hemde Hayvanlarınızın Sağlığı İçin Veterinerinize Danışmadan Kullanmayınız!!!

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarina ve kisilik haklarina saygili olmayi amac edinmistir. Sitemiz, 5651 sayili yasada tanimlanan yer saglayici olarak hizmet vermektedir. 5651 Sayili kanun’un 8. maddesine ve T.C.K’nin 125. maddesine göre Tüm üyelerimizin yaptiklari paylasimlardan sorumludur. ilgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykiri icerikleri kontrol etme yükümlülügü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldir prensibini benimsemistir. sitemizde yer alan tüm videolar kaynak kodlari ile youtube, vimeo, dailymotion, v.b. video paylasim sitelerinden alinmaktadir. Telif haklari sorumlulugu bu sitelere aittir. Telif hakkina konu olan eserlerin yasal olmayan bir bicimde paylasildigini ve yasal haklarinin cignendigini düsünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, info@kanatliforum.com mail adresinden bize ulasabilirler. Buraya ulasan talep ve sikayetler hukuk müsavirimiz tarafindan incelenecek, sikayet yerinde görüldügü takdirde ihlal oldugu düsünülen icerikler sitemizden kaldirilacaktir. Ayrica, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykiri icerik üreten ve hukuka aykiri paylasimda bulunan üyelerin tespiti icin gerekli teknik veriler saglanacaktir.Site Yoneticileri Bilgisi Haricinde Yapilan Alisverislerden Sitemiz Sorumlu Degildir.