Gönderen Konu: Acil Yardım  (Okunma sayısı 16158 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

oguzdww

• Ziyaretçi
Acil Yardım
« : Eylül 21, 2013, 02:48:10 ÖS »
Etlik tavuk ne zaman kesılır benımkı 8 haftalık olduda bugun, ne zaman kesmem lazım kesmesem ne olur ?

Çevrimdışı ADMİN

• Yönetici
  • Bilgi Paylaştıkça Çoğalır-- Hadi Paylaşalım
Ynt: Acil Yardım
« Yanıtla #1 : Eylül 23, 2013, 11:09:14 ÖS »
Türkiyede fason üretim yapan firmalar genelde ross cinsi tavuklar kullanırlar. Bu tavukların kapalı sistem kümeslerde 33-35. günler arasında seyreltme yapılarak %25 i kesime götürülür. Kalanlar ise 40 - 44. günler arasında kesime gider.

Şimdi siz nasıl bir ortamda hangi yemle ve kaç kiloya kadar baktığınıza göre değişir bu durum. Eğer sizin için ekonomik büyüme miktarına gelmişse kesebilirsiniz tabiki.

iceberg4578

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 29, 2013, 10:04:28 ÖS »
merhaba,

siteye yeni üye oldum ve ilk kez yazıyorum...

fason etlik tavuk işine girmek istiyorum...20.000 kapasite düşünüyorum... bana maliyeti ne olur acaba...bir de tkdk diye bir kurum var.. bununla ilgili bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi acaba?

Çevrimdışı ADMİN

• Yönetici
  • Bilgi Paylaştıkça Çoğalır-- Hadi Paylaşalım
« Yanıtla #3 : Kasım 04, 2013, 09:15:05 ÖS »
Merhaba

Size bu konuda şöyle bilgi vermek isterim. Avrupa tavukçuluğun atıklarından kurtulabilmek için hibe yolu ile ülkemizde gelişimi için bir progrm başlattı. % 60 oranında hibe veriyor. Üstelik bu hibe ile traktör bile alabilirsiniz.

Proje yazan danışman firmalarıdan biri ile anlaşarak 3 farklı teklif alıp dosyanızı hazırlayarak başvuru yapabiliyorsunuz. bina ekipman ısıtma soutma jeneratör dahil hepsini bu kapsama koyabilirsiniz.

üstelik tekliflerden en ucuzunu yaptırmanız gerekmemekte, yeterki hangi ürünü neden tercih ettiğinizi sağlıklı açıklayın yeter.

iceberg4578

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Kasım 04, 2013, 09:32:35 ÖS »
teşekkür ederim...sağolun...

hilmibezirci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mayıs 04, 2014, 11:03:04 ÖS »
GENEL BİLGİ : TKDK
İPARD TÜRKİYEDEKİ TARIM , HAYVANCILIK , BALIKÇILIK VB. KIRSAL ALANDA FALİYET GÖSTERİLEN İŞLETMELERİN ÜRÜNLERİNİ İNSAN SAĞLIĞINA UYGUN KOŞULLARDA YETİŞTİRMESİ VE AVRUPA BİRLİĞİ KRİTERLERİNE UYGUN HALE GETİRMESİ İÇİN VERİLEN MALİ YARDIM YANİ HİBE DESTEĞİDİR.

BU DESTEKLERDEN ŞUAN FAALİYET GÖSTEREN VE MEVCUT İŞLETMESİNİ ULUSLAR ARASI STANDARTLARA GETİRMEK İSTEYEN YADA ULUSLAR ARASI STANDARTLARDA YENİ İŞLETME KURMAK İSTEYEN YATIRIMCILAR FAYDALANABİLİR.

NELER YAPABİLİRİZ ? VEYA NASIL BİR TESİS KURABİLİRSİNİZ ?
1- BÜYÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİREBİLİRSİNİZ.
2- KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİREBİLİRSİNİZ.
3- KANATLI ET YETİŞTİREBİLİRSİNİZ.
4- ARICILIK VE BAL ÜRETİMİ YAPABİLİRSİNİZ.
5- BALIK ÜRETİM TESİSİ KURABİLİRSİNİZ.
6- SÜT ÜRETİMİ YAPABİLİRSİNİZ.
7- TIBBİ VEYA AROMATİK BİTKİLER YETİŞTİREBİLİRSİNİZ.
8- YEREL VE YÖRESEL ÜRÜNLER YETİŞTİREBİLİRSİNİZ.
9- KONAKLAMA TESİSİ , TERMAL OTEL , RESTOURANT VB. TESİSLER KURABİLİRSİNİZ.
10- MEYVE SEBZE İŞLEME VE PAKETLEME TESİSİ KURABİLİRSİNİZ.
11- KESİMHANE KURARAK ÜRETTİĞİNİZ KIRMIZI VE BEYAZ ETLERİN KESİMİNİ YAPARAK PAZARLAYABİLİR YADA DIŞARIDAN HAYVAN ALARAK KESİMİNİ VE PAZARLAMASINI GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ. KISACA KESİM İLE İLGİLİ HERŞEYİ YAPABİLİRSİNİZ.
12- SÜT İŞLEME TESİSİ KURARAK PEYNİR,TEREYAĞ,KAŞAR VB. SÜTTEN YAPILAN ÜRÜNLERİN ÜRETİMİNİ YAPABİLİRSİNİZ VE KENDİ MARKANIZLA BUNLARI PAZARLAMASINI YAPABİLİRSİNİZ.
13- SÜT TOPLAMA TESİSİ KURARAK SÜTTEN ÜRÜN ÇIKARAN TESİSLERE SÜTÜN PAZARLAMASINI YAPABİLİRSİNİZ.
14- SÜS BİTKİLERİ YETİŞTİREBİLİRSİNİZ.
15- TARIM ÜRÜNLERİ YETİŞTİREBİLİRSİNİZ.

NOT: BU TESİSLER İÇİN YAPILACAK TÜM BİNALAR BU BİNALARDA KULLANILACAK EKİPMANLAR YADA BUNLARIN TAŞINMASI İÇİN KULLANILACAK ARAÇLARIN TAMAMI HİBE KAPSAMINDADIR.

İzinsiz reklam içeriği

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarina ve kisilik haklarina saygili olmayi amac edinmistir. Sitemiz, 5651 sayili yasada tanimlanan yer saglayici olarak hizmet vermektedir. 5651 Sayili kanun’un 8. maddesine ve T.C.K’nin 125. maddesine göre Tüm üyelerimizin yaptiklari paylasimlardan sorumludur. ilgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykiri icerikleri kontrol etme yükümlülügü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldir prensibini benimsemistir. sitemizde yer alan tüm videolar kaynak kodlari ile youtube, vimeo, dailymotion, v.b. video paylasim sitelerinden alinmaktadir. Telif haklari sorumlulugu bu sitelere aittir. Telif hakkina konu olan eserlerin yasal olmayan bir bicimde paylasildigini ve yasal haklarinin cignendigini düsünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, info@kanatliforum.com mail adresinden bize ulasabilirler. Buraya ulasan talep ve sikayetler hukuk müsavirimiz tarafindan incelenecek, sikayet yerinde görüldügü takdirde ihlal oldugu düsünülen icerikler sitemizden kaldirilacaktir. Ayrica, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykiri icerik üreten ve hukuka aykiri paylasimda bulunan üyelerin tespiti icin gerekli teknik veriler saglanacaktir.Site Yoneticileri Bilgisi Haricinde Yapilan Alisverislerden Sitemiz Sorumlu Degildir.