Gönderen Konu: HANGİ YUMURTACI TAVUK IRKI SİZCE DAHA İYİ ?  (Okunma sayısı 18780 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ADMİN

• Yönetici
  • Bilgi Paylaştıkça Çoğalır-- Hadi Paylaşalım
HANGİ YUMURTACI TAVUK IRKI SİZCE DAHA İYİ ?
« : Mart 27, 2012, 08:14:37 ÖÖ »
Yumurtacı yarka seçiminde Türkiye de kim hangi ırkı tercih ediyor araştırarak sektörün düşüncesini almak istedik. Yumurtacılar olarak birbirimize yardımcı olma açısından seçtiğinizin ırkın sebebinide veya fikir amaçlı bilgilerinizi de burada paylaşabilirsiniz.

Yakında Yumurtacı tavuk ırkları ile ilgili karşılaştırmalı veri tablosunu paylaşacağım.

Fakat öncelikle biz neden tercih ediyoruz konusu üzerine bir bilgi araştırması yapmak istedim.

ibrahim işit

• Ziyaretçi
Ynt: HANGİ YUMURTACI TAVUK IRKI SİZCE DAHA İYİ ?
« Yanıtla #1 : Ağustos 20, 2012, 12:33:58 ÖS »
selamlar halk pazarlarında plymoth ve ataks karışık civciv görüyorum. satıcı Ankara civcivi
olduğunu söylüyor.bunlar TAE den çıkma civcivler kadar kalitelimidir.ya da gerçekten TAE den alınmamıdır.
bu civcivlerden satın almak istiyorum.yumurta veriminde acaba ne kadar kaliteliler.saygılar.

Çevrimdışı ADMİN

• Yönetici
« Yanıtla #2 : Ağustos 20, 2012, 08:50:01 ÖS »
İbrahim Bey

Atak ve Atak S cinsi tavuklar ıslah çalışması yapılan türkiyenin ilk ve tek tavuk cinsleridir.

Bana sorarsanız amatör olarak işlem yapıyorsanız bu tavukları alarak kullanmanızı öneririm.

Satınalmak için Ankara Tavukçuluk Enstitüsünün internet sitesinde sipariş bölümü mevcuttur. Fiyat olarak bakarsak en hesaplı damızlık yumurtası Ankara Tavukçuluk Araştırma Enstitüsü satışını yapmaktadır.

Şuan bildiğim kadarı ile yem tüketim konusunda baya ilerleme kaydedildi. Sadece yumurta kabuğu kalitesi ile ilgili çalışmalara ağırlık verildi. Dayanıklılığıda oldukça yüksek.

İnşallah faydalı olabilmişimdir. Saygılarımla

ADMİN...

ibrahim işit

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ağustos 20, 2012, 09:10:01 ÖS »
Sayın Admin çok teşekkür ederim. şansımı denemek istiyorum.saygılarımla.

Çevrimdışı ADMİN

• Yönetici
« Yanıtla #4 : Ağustos 20, 2012, 10:37:14 ÖS »
Bence yüksek kapasitede üretim yapmayıp amatör olarak yaopacaksanız en doğru seçim olacaktır. Eğer diğer üyelerden de talep gelirse bütün tavuk cinslerinin vkarşılaştırmalı verim tablosunu paylaşabilirim.

Ama şu bilgiyide vermek isterim Ankara Tavukçuluk Araştırma Enstitüsü ( ATAE) şuan Tacikistanın tamamına bu tavukları satmakta.

İbrahim bey şimdiden hayırlı olsun

Yardımcı olabileceğimiz başka bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz elimizden geldiğince yardım edeceğim. Malumunuz bilgi paylaşılmalı.

Ayrıca Facebook sayfamızda faaliyete girdi. Sayfamızı beğenen arkadaşlar Facebook tan anında Forumda paylaşılan konulardan ve Haber sitemizde yayınlanan tavukçuluk sektörü ile ilgili haberleri takip edebileceklerdir.

Umarım Siz değerli tavukçuluk sektörü emekçilerine işlerinde faydalı olabiliyoruzdur. Tek isteğimiz budur.

Saygılarımla

ADMİN

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarina ve kisilik haklarina saygili olmayi amac edinmistir. Sitemiz, 5651 sayili yasada tanimlanan yer saglayici olarak hizmet vermektedir. 5651 Sayili kanun’un 8. maddesine ve T.C.K’nin 125. maddesine göre Tüm üyelerimizin yaptiklari paylasimlardan sorumludur. ilgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykiri icerikleri kontrol etme yükümlülügü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldir prensibini benimsemistir. sitemizde yer alan tüm videolar kaynak kodlari ile youtube, vimeo, dailymotion, v.b. video paylasim sitelerinden alinmaktadir. Telif haklari sorumlulugu bu sitelere aittir. Telif hakkina konu olan eserlerin yasal olmayan bir bicimde paylasildigini ve yasal haklarinin cignendigini düsünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, info@kanatliforum.com mail adresinden bize ulasabilirler. Buraya ulasan talep ve sikayetler hukuk müsavirimiz tarafindan incelenecek, sikayet yerinde görüldügü takdirde ihlal oldugu düsünülen icerikler sitemizden kaldirilacaktir. Ayrica, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykiri icerik üreten ve hukuka aykiri paylasimda bulunan üyelerin tespiti icin gerekli teknik veriler saglanacaktir.Site Yoneticileri Bilgisi Haricinde Yapilan Alisverislerden Sitemiz Sorumlu Degildir.